Uvažujete o modernizaci vašeho bytového domu? Jak začnete? Pravděpodobně projdete informace na internetu, rozhlédnete se po domech v okolí a kdo zná nějakou stavební firmu, poptá se tam. Ti pečlivější se půjdou zeptat někoho, kdo už má podobnou modernizaci bytového domu za sebou. To je správná cesta, ale i pokud někoho takového najdete, je pravděpodobné, že takovou zkušenost zažil jen jednou.

Přijďte za námi. My se s vámi o naše zkušenosti rádi podělíme. Získali jsme je postupně na více než tři sta padesáti zmodernizovaných bytových domech. Už víme, proč se na některých domech objevují vady jen pár let po modernizaci, mnohokrát jsme slyšeli větu: „Kdybychom to věděli před tím, udělali bychom to jinak,“ a také jsme byli na stovkách schůzí, kde jsme v nelehké atmosféře pomáhali modernizaci schválit.

Váš dům nejprve důkladně posoudíme

Každá modernizace by měla začít důkladnou rozvahou. Na začátku pro vás proto vytvoříme Studii modernizace. Studie je zdarma a poskytne vám nejen informaci o možných úsporách a kvalifikovaný odhad investičních nákladů, ale i předpokládanou dobu návratnosti, informace o ekonomickém dopadu odkládání modernizace nebo zda bude nutné navýšit platby do fondu oprav, případně požádat o úvěr. Je to klíčový dokument pro projednání modernizace na schůzi vlastníků.

Navrhneme financování

Občas se setkáváme s vlastníky domů, kteří se bojí modernizace kvůli financování. Finanční rozvaha je proto součástí zmíněné Studie. Návrh financování pečlivě zvažujeme s ohledem na aktuální stav ekonomiky domu a zatím se nám vždy podařilo najít vhodný model s využitím vlastních prostředků, úvěru a dotace. Výhodou jistě je, že většinu prostředků na splátky případného úvěru pokryjí úspory nákladů za vytápění. Vlastníkům se tak často kvůli modernizaci náklady na bydlení vůbec nezvednou.

Pomůžeme se schválením modernizace

Přijdeme na vaši schůzi vlastníků, odprezentujeme informace ze Studie a budeme trpělivě a srozumitelně odpovídat na dotazy. Byli jsme účastníky stovek schůzí, na kterých se modernizace bytového domu schvalovala, a většinou se nám podařilo najít společné řešení.

Připravíme komplexní řešení

Víme, že aby byl dům opravdu úsporný, nestačí vyměnit okna a obalit ho izolantem. Dům, ze kterého již teplo neuniká, je potřeba vyregulovat případně i zasáhnout do způsobu vytápění. Naše řešení modernizace proto zahrnuje i technologie vytápění a ohřevu teplé vody. Opatření v oblasti vytápění a ohřevu teplé vody je zpravidla levnější část investice, ale přináší největší efekt ekonomické návratnosti.

Zpracujeme kvalitní projektovou dokumentaci

O výsledku a ceně revitalizace rozhodují detaily. Naše projektová dokumentace jich proto řeší mnoho. Čím lépe jsou zpracovány jednotlivé detaily projektu, tím méně pravděpodobné jsou chyby nebo záměny za méně kvalitní materiály při realizaci.

Pomůžeme s výběrem dodavatele a dohlédneme na realizaci

Jedním z nejcitlivějších kroků je výběrové řízení na dodavatele stavby. Tento proces děláme i pro veřejné budovy dle nejpřísnějších podmínek legislativy veřejných zakázek. Za svou prací si stojíme a za dohodnutých podmínek jsme dokonce připraveni převzít záruky za realizaci celé revitalizace. Zákazník tak získává další pojistku v případě problémů s dodavatelem stavby.

To je jen část toho, jak správně postupovat při tak náročném procesu, jakým modernizace zcela jistě je. Chtěli byste vědět, jak by modernizace zasáhla do života obyvatel vašeho bytového domu? Nechejte si u nás zpracovat Studii modernizace. Studie je zdarma a poskytne vám řadu důležitých informací před tím, než se do toho skutečně pustíte. Získat studii je docela jednoduché, stačí vyplnit několik informací ve formuláři níže. My se vám ozveme a spolu s vámi Studii připravíme.

Záznam webináře AkademieBD fotovoltaické elektrárny pro bytové domy

 
 

 

Získejte zdarma Studii modernizace

Jméno *
e-mail *
Telefon